Browsing Category

Zdrowie i Uroda

W tej sekcji znajdziesz poradniki z zakresu zdrowia i urody.

stylowy sweter

Jak nosić swetry do spódnicy?

Gdy zima ustępuje miejsca wiośnie robi się na tyle ciepło, że można zrezygnować ze spodni na rzecz spódnicy. Nadal jednak mamy do czynienia z pogodą na tyle niesprzyjającą, że trudno nosić spódnicę wraz z bluzką. Ciekawą opcją alternatywną jest zestaw, na który składa się spódnica i sweter. Nietrudno się jednak domyślić, że takie połączenie nie zawsze prezentuje się dobrze. Jak zatem nosić sweter do spódnicy?

kobieta z jasnymi włosami

Jak rozjaśnić włosy w domu – domowe sposoby na rozjaśnienie włosów

Włosy najlepiej jest rozjaśniać w profesjonalnych i sprawdzonych salonach kosmetycznych i zakładach fryzjerskich, co żadną tajemnicą nie jest. Domowe sposoby pozwalają jedynie na uzyskanie w bezpieczny sposób odcieniu jaśniejszego o dwa, maksymalnie trzy tony. Jeśli jednak nam to w zupełności wystarcza, można spokojnie zająć się niemal darmowym rozjaśnianiem włosów w domu. Potrzebne rekwizyty są banalnie proste, a sama metoda jest nieskomplikowana.

długie piękne włosy

Jak dopasować kolor włosów do typu urody

Zmiana koloru włosów to bardzo poważna decyzja. Potrafi diametralnie odmienić nasz wygląd, dlatego warto dobrze ją przemyśleć, by później nie żałować zmiany i nie wylewać po nocach łez w poduszkę – czekając aż włosy będzie można ponownie przefarbować.

wzrost personalny

Dlaczego warto inwestować w rozwój osobisty?

W dynamicznym i konkurencyjnym świecie inwestowanie w rozwój osobisty jest kluczowym czynnikiem sukcesu. Niezależnie od tego, czy jesteśmy pracownikami, przedsiębiorcami czy studentami, ciągłe doskonalenie umiejętności i zdobywanie nowej wiedzy pozwala nam się wyróżnić i osiągnąć lepsze wyniki. Inwestycja w rozwój osobisty to nie tylko nakład finansowy, ale przede wszystkim inwestycja w siebie i swoją przyszłość. Warto go podjąć, aby zdobyć pewność siebie, rozwijać swoje talenty, osiągnąć zawodowy sukces i satysfakcję z życia osobistego.

szycie sukienki

Jak samemu uszyć sukienkę?

Marzą Ci się piękne, unikalne sukienki, które idealnie pasują do Twojej sylwetki? Jeśli chcesz mieć sukienkę stworzoną całkowicie według swojego gustu, możesz ją uszyć samodzielnie! W tym artykule dowiesz się, jak wybrać odpowiedni wzór, dobrać właściwe tkaniny, zmierzyć się do uszycia sukienki oraz jak prawidłowo przygotować materiał i wykonać podstawowe kroki szycia. Gotowa? Zaczynamy!

bujne włosy

Co zrobić by włosy szybciej rosły?

Wiele osób marzy o długich, gęstych włosach, ale nie zawsze wiemy, jak zadbać o nasze włosy, aby przyspieszyć ich wzrost. Istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na tempo wzrostu włosów, ale istnieją również sposoby, które mogą nam pomóc w osiągnięciu naszego celu.

buty na wysokim obcasie

Jak chodzić na szpilkach – kilka wskazówek

Szpilki to, bez wątpienia, kwintesencja kobiecości. Niestety chodzenie w nich nie jest proste. Oto kilka trików, które pozwolą ci opanować tę trudną sztukę. Warto je zapamiętać.

psychotherapy sessi

O wyborze metody psychoterapii

Wybór właściwej metody psychoterapii nie jest łatwym zadaniem dla osób nie związanych zawodowo z tą dziedziną. Jak się jednak okazuje, od tego wyboru może wiele zależeć. Osoba, która mało skorzysta z jednej metody psychoterapii, może wiele zyskać z innej. Po co szukać po omacku i ryzykować przedwczesne zniechęcenie? Lepiej wcześniej dowiedzieć się o różnych metodach i trafić do właściwego profesjonalisty.