Browsing Category

Zdrowie i Uroda

W tej sekcji znajdziesz poradniki z zakresu zdrowia i urody.

kobieta z jasnymi włosami

Jak rozjaśnić włosy w domu – domowe sposoby na rozjaśnienie włosów

Włosy najlepiej jest rozjaśniać w profesjonalnych i sprawdzonych salonach kosmetycznych i zakładach fryzjerskich, co żadną tajemnicą nie jest. Domowe sposoby pozwalają jedynie na uzyskanie w bezpieczny sposób odcieniu jaśniejszego o dwa, maksymalnie trzy tony. Jeśli jednak nam to w zupełności wystarcza, można spokojnie zająć się niemal darmowym rozjaśnianiem włosów w domu. Potrzebne rekwizyty są banalnie proste, a sama metoda jest nieskomplikowana.

buty na wysokim obcasie

Jak chodzić na szpilkach – kilka wskazówek

Szpilki to, bez wątpienia, kwintesencja kobiecości. Niestety chodzenie w nich nie jest proste. Oto kilka trików, które pozwolą ci opanować tę trudną sztukę. Warto je zapamiętać.

psychotherapy sessi

O wyborze metody psychoterapii

Wybór właściwej metody psychoterapii nie jest łatwym zadaniem dla osób nie związanych zawodowo z tą dziedziną. Jak się jednak okazuje, od tego wyboru może wiele zależeć. Osoba, która mało skorzysta z jednej metody psychoterapii, może wiele zyskać z innej. Po co szukać po omacku i ryzykować przedwczesne zniechęcenie? Lepiej wcześniej dowiedzieć się o różnych metodach i trafić do właściwego profesjonalisty.

Jak zwiększyć objętość włosów

Puszyste włosy to jeden z tych elementów kobiecej urody, które nagle zyskują na popularności, a potem zupełnie znienacka okazuje się, że nagle potrzebne są włosy płaskie jak kartka papieru i grzecznie spuszczone prosto w dół. Obecnie wraca znowu moda na bardziej rozłożyste, pełne i puszyste włosy, ale tak czy owak, zawsze dobrze jest znać metody na ich powiększanie, bo niektórym osobom pasuje to po prostu na co dzień.

długie piękne włosy

Jak dopasować kolor włosów do typu urody

Zmiana koloru włosów to bardzo poważna decyzja. Potrafi diametralnie odmienić nasz wygląd, dlatego warto dobrze ją przemyśleć, by później nie żałować zmiany i nie wylewać po nocach łez w poduszkę – czekając aż włosy będzie można ponownie przefarbować.

parzenie czerwonej herbaty dzbanek

Jak parzyć czerwoną herbatę?

Czerwona herbata znana jest na całym świecie już od bardzo dawna, a jej bogaty smak doceniany jest nawet przez najbardziej wymagających smakoszy. Najbardziej popularną odmianą czerwonej herbaty jest Pu-erh, jest to herbata pół fermentowana, tzn. liście poddaje się lekkiej fermentacji do momentu, aż końce przyjmą czerwony kolor.