Browsing Category

Najpopularniejsze

na tle słońca

Przekaż 1% podatku dla podopiecznego fundacji Avalon

Po wielu latach wizyt u różnego rodzaju lekarzy, specjalistów w roku 2013  postawiono diagnozę Panu Tomaszowi która brzmiała „Miopatia Mitochondrialna”, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne WUM po wielu specjalistycznych badaniach również genetycznych stwierdzono tą rzadką chorobę układu nerwowego o oznaczeniu G71.3.  Schorzenie to prowadzi do zaniku mięśni przez złe odżywianie mięśni, przez brak energii, która potrzebna jest najbardziej w układzie nerwowym. Chorobami współistniejącymi w tym przypadku są polineuropatia – inaczej neuropatia obwodowego układu nerwowego z zaburzeniami czucia, jak i ruchu. Inną przypadłością jest Dysfagia – czyli  zaburzenia połykania. Do tego dochodzi podwójne widzenie i ptoza – czyli w tym przypadku obustronne opadanie powiek. Choroba jest genetyczna, uszkodzony jest jądrowy gen POLG, który odpowiada za te wszystkie dolegliwości.

długie piękne włosy

Jak dopasować kolor włosów do typu urody

Zmiana koloru włosów to bardzo poważna decyzja. Potrafi diametralnie odmienić nasz wygląd, dlatego warto dobrze ją przemyśleć, by później nie żałować zmiany i nie wylewać po nocach łez w poduszkę – czekając aż włosy będzie można ponownie przefarbować.

kobieta z jasnymi włosami

Jak rozjaśnić włosy w domu – domowe sposoby na rozjaśnienie włosów

Włosy najlepiej jest rozjaśniać w profesjonalnych i sprawdzonych salonach kosmetycznych i zakładach fryzjerskich, co żadną tajemnicą nie jest. Domowe sposoby pozwalają jedynie na uzyskanie w bezpieczny sposób odcieniu jaśniejszego o dwa, maksymalnie trzy tony. Jeśli jednak nam to w zupełności wystarcza, można spokojnie zająć się niemal darmowym rozjaśnianiem włosów w domu. Potrzebne rekwizyty są banalnie proste, a sama metoda jest nieskomplikowana.