Browsing Category

Budownictwo i Wnętrza

czyszczenie mebli

Czym zmyć długopis z mebli?

Usuwanie plam po długopisie z mebli może być nieco skomplikowanym zadaniem, szczególnie jeśli nie wiemy, jak się do tego zabrać. To jednak nie powinno nas zrażać, ponieważ istnieje kilka skutecznych sposobów na pozbycie się tych plam.

nowoczesne wnętrze łazienki

Wytrzymała armatura łazienkowa – jak rozpoznać najwyższą jakość?

Wybierając armaturę łazienkową musimy mieć świadomość tego, że choć jej wygląd ma ogromne znaczenie, nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na wysoki poziom towarzyszącego nam zadowolenia z dokonanego zakupu. Nie mniej istotne wydaje się to, czy mamy do czynienia z rozwiązaniami wytrzymałymi. Jeśli poszczególne egzemplarze nie będą odporne na uszkodzenia i już po krótkim czasie użytkowania będą nadawać się do wymiany, ich początkowo atrakcyjny wygląd nie będzie stanowił dla nas żadnego pocieszenia. Jak zatem wybierać armaturę łazienkową chcąc czerpać satysfakcję z tego, jakie rozwiązanie znalazło się w centrum naszego zainteresowania?

kuchnia z drewnianym stylem

Roleta prowansalska – styl prowansalski w domu

Styl prowansalski w coraz większym stopniu zdobywa nasze serca. Jest to przyjemna, chociaż na pewno nie rewolucyjna zmiana po tym, kiedy w naszych domach dominował styl skandynawski. Źródła obu estetyk oddalone są od siebie bardzo mocno geograficznie, ale jeśli im się przyjrzeć z bliska, mają naprawdę wiele cech wspólnych oraz stycznych. Nietrudno zauważyć pewną duchową więź. W stylu prowansalskim, mocno rustykalnym w swojej istocie, pojawiają się także rolety. Jak powinny one wyglądać?

nastolatkowie na sofach

Sofy młodzieżowe – modne i funkcjonalne

Meble dla młodzieży nie muszą być nudne. Zaprojektowane w nowoczesnej formie i opatrzone niebanalnymi grafikami – młodzieżowe sofy staną się funkcjonalną ozdobą pokoju każdego nastolatka.

szycie zasłony

Jaki materiał na zasłony – jak uszyć własnoręcznie zasłony?

Szycie zasłon wcale nie jest jakimś wielkim wyzwaniem. Wymaga to oczywiście przynajmniej minimum zdolności manualnych oraz sporo cierpliwości, ponieważ zwłaszcza przy bardziej wyszukanych opcjach, spędzimy nad tym całkiem sporo czasu. Tym niemniej, poziom wyzwania nie jest jakiś specjalnie wysoki czy skomplikowany i zwłaszcza jeśli mamy więcej wolnego czasu, warto jest zaoszczędzić kilkaset złotych i zamiast kupować gotowe zasłony za duże pieniądze, zająć się ich wykonaniem samodzielnie, mając przy tym dodatkową satysfakcję.