Browsing Category

Budownictwo i Wnętrza

kuchnia z drewnianym stylem

Roleta prowansalska – styl prowansalski w domu

Styl prowansalski w coraz większym stopniu zdobywa nasze serca. Jest to przyjemna, chociaż na pewno nie rewolucyjna zmiana po tym, kiedy w naszych domach dominował styl skandynawski. Źródła obu estetyk oddalone są od siebie bardzo mocno geograficznie, ale jeśli im się przyjrzeć z bliska, mają naprawdę wiele cech wspólnych oraz stycznych. Nietrudno zauważyć pewną duchową więź. W stylu prowansalskim, mocno rustykalnym w swojej istocie, pojawiają się także rolety. Jak powinny one wyglądać?

nastolatkowie na sofach

Sofy młodzieżowe – modne i funkcjonalne

Meble dla młodzieży nie muszą być nudne. Zaprojektowane w nowoczesnej formie i opatrzone niebanalnymi grafikami – młodzieżowe sofy staną się funkcjonalną ozdobą pokoju każdego nastolatka.

szycie zasłony

Jaki materiał na zasłony – jak uszyć własnoręcznie zasłony?

Szycie zasłon wcale nie jest jakimś wielkim wyzwaniem. Wymaga to oczywiście przynajmniej minimum zdolności manualnych oraz sporo cierpliwości, ponieważ zwłaszcza przy bardziej wyszukanych opcjach, spędzimy nad tym całkiem sporo czasu. Tym niemniej, poziom wyzwania nie jest jakiś specjalnie wysoki czy skomplikowany i zwłaszcza jeśli mamy więcej wolnego czasu, warto jest zaoszczędzić kilkaset złotych i zamiast kupować gotowe zasłony za duże pieniądze, zająć się ich wykonaniem samodzielnie, mając przy tym dodatkową satysfakcję.