Jeszcze do niedawna dzieci w pierwszej klasie liczyły tylko na liczydłach bądź na guzikach, obecnie świat zmienił się o 180 stopni, nowoczesna technologia zawładnęła światem a sama zaś edukacja dzieci wygląda zupełnie inaczej. Posiadanie laptopa w domu w dzisiejszych czasach to podstawa, co więcej coraz częściej dochodzi do tego że każdy z członków rodziny ma swojego osobistego dostosowanego do swoich potrzeb i oczekiwań.

A co z potrzebami pierwszoklasisty?

Wydawałoby się, że to śmieszne aby w tak młodym wieku dziecko potrzebowało komputera rozpoczynając pierwszy etap szkolny- jednak ku zaskoczeniu często sami rodzice przekonują się, że jednak są w błędzie. Szkoła to nie tylko codzienne wyjście dziecka na zajęcia szkolne ale czas kiedy dziecko zaczyna intensywny rozwój, posiada dużo więcej obowiązków niż będąc przedszkolakiem w związku z którymi potrzebuje dostępu do wielu informacji, które łączą się z potrzebą posiadania laptopa.

Oprócz tego nie da się ukryć, że każdy siedmiolatek uwielbia gry, które na pewno znajdą miejsce w nowym laptopie. Warto rozważyć model laptopa, który będzie świetnie się sprawdzał jako przedmiot o ogromnym zasobie wiedzy do nauki jak i zapewniający potrzebną dziecku rozrywkę i możliwość grania bowiem każde dziecko to kocha i o ile jest to w granicach normy nie można pozbawić tego dziecka.

Wniosek jest zatem prosty laptop pierwszoklasisty musi być zapewne wytrzymały bowiem nie od dziś wiadomo, że dzieci nie należą do najostrożniejszych osób w związku z czym laptop musi być odporny na upadki. Drugim istotnym aspektem jest jego waga – mianowicie nie może on być zbyt ciężki aby dzieciak bez trudu mógł go przenieść z biurka oraz mógł bez problemu z niego korzystać. Na jaki laptop zatem się zdecydować z pewnością to pytanie, na które nie jeden rodzic zadaje sobie pytanie, poniżej przedstawione zostały pomocne wskazówki jeśli chodzi o wybór konkretnych modeli dla pierwszoklasistów.

Laptop Dell Inspiron 5370

Źródło: dell.com

Jednym z polecanych modeli jest Dell Inspiron 5370, który uznaje się jako stworzonego z przeznaczeniem właśnie do użytku rozrywkowego oraz aktywnej nauki. Dell wykorzystywany zarówno do pomocy szkolnej w lekcjach, zdobywania wiedzy jak i do nawiązywania komunikacji z kolegami przy pracach zespołowych a także świetnie się sprawdzi w oglądaniu filmików na Youtubie. Jego dużą zaletą jest mała waga bowiem wraz z baterią tworzy duet ważący ok.1,4 kg biorąc pod uwagę że, monitor posiada 13,3 cala, który w zupełności wystarczy siedmiolatkowi do pracy. Dell Inspiron 5370 występuje w różnych wersjach procesora więc wszystko zależy tak naprawdę od wyboru, dobrze jest jednak zwrócić uwagę aby posiadał taką minimalną pojemność 8GB  pamięci RAM a jeszcze korzystniejszą alternatywą jest wybór 16GB. Jego cena jest równie atrakcyjna bowiem wynosi ok. 2300 zł.

Laptop Asus VivoBook S330FA

Asus VivoBook S330FA to równie lekka wersja laptopa bowiem jego waga to 1,27 kg, a zatem idealna aby dziecko bez trudu mogło przenieść laptop. Wersja ta jednak wyklucza możliwość grania ze względu iż jest on specjalnie skonstruowany do celów typowo edukacyjnych. W swojej budowie posiada cieniutkie ramy które otaczają 13 calowy monitor który dzięki nim wygląda bardzo designersko. W sprzedaży jest dostępny w dwóch wersjach z procesorem Intel Core i3 lub Intel Core i5 a jego koszt to ok. 2700 zł.

Laptop MSI GL63

Źródło: pl.msi.com

MSI GL63 to nieco cięższa od dotychczas przedstawionych modeli wersja laptopa – jego waga to 2,3 kg z baterią. Wynika to z faktu, iż jest on niezwykle wydajnym modelem, który służy do celów edukacyjnych ale jest stworzony również do celów rozrywkowych odpowiadających na ulubione zajęcie dzieciaków czyli gry. Posiada dość duży ekran o przekątnej 15,6 cala oraz dość duży wybór jeśli chodzi o procesory występuje jako Core i5 oraz Core i7, a także 8, 16 lub nawet 32 GB pamięci RAM. Wszystkie te udogodnienia wpływają niestety również na cenę bowiem MSI GL63 można kupić w granicach 3500 do nawet 4500. Warto jednak pamiętać że waga tego laptopa nie wpłynie obojętnie na przenoszenie go przez dziecko, dlatego powinien znaleźć stałe miejsce.

Laptop HP 14

HP 14 to bardzo fajny model laptopa przeznaczony dla tak młodego człowieka, charakteryzuje się niską wagą ok.1,42 kg, 14-calowym ekranem, 8GB pamięci RAM dyskiem SSD o pojemności 250 GB a to wszystko mieści się w dość atrakcyjnej cenie ok. 1700 zł. Jest dość sprawnym i wygodnym w użytkowaniu laptopem idealnym dla pierwszoklasisty, który tak naprawdę zaczyna przygodę ze swoim pierwszym komputerem.

Wybór laptopa dla pierwszoklasisty to nie tyle ciężki wybór ponieważ jest on niezwykle szeroki, natomiast o tyle trudny aby uświadomić dziecko do czego on służy. Należy jako rodzic przekazać odpowiednie i cenne wskazówki, które pokażą jak go używać oraz korzystać w celach szkolnych a zwłaszcza mądrych. Warto również założyć odpowiednie blokady na niedozwolone strony dla dzieci zanim spotkają ich różnego rodzaju zagrożenia znajdujące się w dobie Internetu.

Więcej poradników znajdziesz na naszej stronie firmowej. Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą serwisową dostępną pod tym adresem. Pozdrawiamy, Zespół Optima-MD.com

*Wszystkie zawarte w artykule zdjęcia pochodzą od producentów danych urządzeń, ich użycie w artykule ma wyłącznie na celu zilustrowanie poszczególnych modeli laptopów.